#1 2011-08-11 15:08:38

Szuflada

Administrator

Zarejestrowany: 2011-08-08
Posty: 29
Punktów :   

Naxxramas - Kel'Thuzad

Kel'Thuzad

-jest najsilniejszym bossem w całym Naxxramas . Walka z nim dzieli się na 3 fazy .


FAZA I

Walka zaczyna się od momentu gdy ktoś z raidu stanie na środku pomieszczenia. W tej fazie nie możemy atakować bossa. W tej fazie nie możemy zaznaczyć Kel'Thuzada ani go atakować. Regularnie zaczyna do nas podchodzić coraz więcej addów i naturalnie musimy zabić je wszystkie. Wszyscy stoimy na środku pomieszczenia i go nie opuszczamy - wyjątkiem są meleesi, którzy podchodzą TYLKO do plugastw. Szkielety (4k hp) i banshee (55k hp) powinny być zabijane przez rangedów - poruszają się dosyć wolno i mocno uderzają we wrogów znajdujących się w melee range. Plugastwa mają 75k życia i nie uderzają zbyt mocno w tanków, ale mają stackujący się debuff zmniejszający otrzymywane heale.

FAZA II

Ta faza może się zacząć zanim addy zostaną ubite . Tank musi jak najszybciej atakować Bossa a DPS'i najpierw muszą ubić addy. Kel'Thuzad
będzie używać takich umiejętności:
Frostbolt (volley) natychmiastowo uderza wszystkich w raidzie za 7200-8800 obrażeń Frost. Przyda się więc tutaj frost resistance (aura paladyna/totem shamana).
Frostbolt (single) jest castowany przez 2 sekundy i uderza tanka za ok. 30000 obrażeń Frost i powinien być przerywany, gdy tylko to możliwe. W tym wypadku obłaciłoby się nawet założenie sprzętu z dodatkowym + do frost resistance.
Shadow Fissure to łatwe do zauważenia 'czerwone kółeczko', które wystrzeliwuje po 3 sekundach zabijając wszystkich znajdujących się na jego obszarze.
Detonate Mana debuff rzucany na losowego gracza, który wybucha po 5 sekundach zadając obrażenia AoE wszystkim graczom dookoła - starajmy się nie podchodzić do nikogo na zasięg 10 yd. Obrażenia zależą od naszej maksymalnej many - możemy zapomnieć o tym debuffie jeżeli jesteśmy rogue, warriorem, death knightem czy druidem w formie kota/niedźwiedzia.
Frost Blast zamraża losowego gracza (i pobliskich sojuszników, zasięg bodajże 10yd), zadając co sekundę obrażenia wynoszące 26% maksymalnego życia (czyli w sumie 104% maksymalnego życia). Jeżeli w tych 4 sekundach szybko nie otrzymamy porządnego heala - zginiemy. Czar ten jest zwłaszcza zabójczy gdy zostaje użyty na na jednego z meleesów, którzy niestety nie mogą za bardzo się rozprzestrzenić. Dobrym tu sposobem jest np. podzielenie meleesów na 2 grupy i jedna będzie stać z jednej strony Kel'Thuzada, a druga z drugiej.
Chains of Kel'Thuzad (działa tylko w wersji Heroic) to Mind Control rzucany na 3 losowych graczy - każdy z nich jest 2x większy, zadaje 2x więcej obrażeń, jest do nas wrogi, ma nad sobą wielki czerwony napis (ze swoim imieniem) i bardzo często próbują zbuffować lub uleczyć Kel'Thuzada za 5x więcej niż normalnie. Co robić z takimi delikwentami? Crowd Control! Efekt trwa 20 sekund i raczej nie starczy nam na to wszystko stunów - dobrym pomysłem byłoby tu więc Hex, Polymorph, Freezing Trap, Blind i inne tego typu czary. Chains of Kel'Thuzad kasuje cały wcześniej wytworzony threat - musimy więc potem dać chwilę tankowi na odzyskanie aggra.

FAZA III

Gdy bossowi spadnie HP poniżej 50% przywoła czterech pomocników (wersja 10 os. - dwóch). Każdy ma jakieś 2 mln HP więc ubicie ich to raczej tylko dla no-life którzy mogą bić ich kilka dni . Więc offtank cały czas zajmuje się addami i czeka aż reszta ubije Kel'Thuzada. Obrażenia tych addów z czasem rosną - regularnie rzucają Blood Tap, każdy zwiększający obrażenia o 15%. Uszykujmy sobie Heroismy i inne zdolności z długim cooldownem na właśnie fazę III.

Offline

 

#2 2011-08-19 14:25:45

poison

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: Naxxramas - Kel'Thuzad

wszystko spoczko tylko takie male uwagi praktyczne z Shadow Fissure nie wyskakujemy tylko wychodzimy lubi sie bugnac i ubic gracza ktory z niego wyskoczyl jezeli jest za duzo melasow i niem oga sie rozstawic w odleglosci 10 yrd od siebie ( miesci sie tam okolo 5 mele w tym tank niech staraja sie stanac w 1 teksturze wtedy bedzie latwiej ich helac na mind controla najlepszym cc jest dudusiowy cyklon kolo nic nam nie robi ale przy okazji my nie robimy nic jemu co do castow praktycznie kazdego mozna przerwac wystarczy zgranie i ts


jesli chodzi o wow zostawiam za soba trupy jesli chodzi o skil to moj jest max a twoj do du...

Offline

 

#3 2011-09-16 13:54:30

repsol

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 6
Punktów :   

Re: Naxxramas - Kel'Thuzad

http://www.youtube.com/watch?v=OCdjlpwr … ideo_title

Tu jest filmik jak to zrobiliśmy na naxx 10

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
numery gg dziewczyn do popisania 2013 jak się uświadomić w śnie Jak zrobic Z filcu kwiat przechylanie sie motocykla na jednym kole www.otsfanforum.pun.pl